Tag

Altaylı

Hablemitoğlu suikastının azmettiricisi Altaylı’nın sorgusu tamamlandı

Haberler Şub 20, 2023 No Comments

Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastına ilişkin, firari Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen ile emekli albay Levent Göktaş’ın da arasında bulunduğu 10 sanığın yargılandığı davada, cinayetin azmettiricisi olduğu ileri sürülen eski istihbaratçı Enver Altaylı’nın çapraz sorgusu tamamlandı.

‘Hablemitoğlu suikastı’ davası sanıklarından Levent Göktaş savunma yaptı

Haberler Şub 16, 2023 No Comments

Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu’nun 18 Aralık 2002’de öldürülmesine ilişkin, aralarında FETÖ elebaşı firari sanık Fetullah Gülen’in de bulunduğu 10 sanığın yargılandığı davada, cinayeti işleyen suç örgütünün lideri olduğu iddia edilen emekli albay Levent Göktaş’ın savunması tamamlandı.

FETÖ böyle ikna etti: İkisi de MİT’in başına geçmek istiyordu

Haberler Oca 09, 2023 No Comments

Yenişafak Gazetesinde yer alan habere göre: Necip Hablemitoğlu suikastının sır perdesi 20 yıl sonra aralanıyor. Ankara Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianameye göre FETÖ, Hablemitoğlu’nu örgüt aleyhine çalışmaktan vazgeçiremeyince suikasta karar verdi. Hablemitoğlu’nun adı “MİT Müsteşarlığı” için geçiyordu. Bu nedenle seçilen isim de MİT’in başına geçmek için her şeyi göze alan Özel Harpçi Albay Levent Göktaş oldu.