Tag

Alkol

Bozuk alkolmetre yüzünden ehliyetini kaptıran öğrenciye taksi tazminatı

Haberler Oca 27, 2023 No Comments

ADANA’da içki içmemesine rağmen bozuk alkolmetre yüzünden ehliyetine el konulan üniversite öğrencisi M.Y. (25), yaptığı itiraz sonucu ehliyetini geri aldı. Haksız yere ehliyetine el konulduğu, 39 gün boyunca 73 yaşındaki bakıma muhtaç babasının ve ailesinin ihtiyaçlarını gideremediği için taksi kullanmak zorunda kaldıklarını öne sürerek İl Emniyet Müdürlüğü’ne manevi tazminat davası açan M.Y., 4 bin TL tazminat kazandı.

Alkollü araç kullanırken yakalandı, polise talimat verip polisten şikayetçi oldu

Haberler Oca 11, 2023 No Comments

Aksaray’da alkollü araç kullanırken polise yakalanan ve pişkin tavırlarıyla dikkat çeken genç sürücü önce polis memuruna talimat verdi sonra da alkollü yakalanıp çok ceza yediğini itiraf edercesine, “Ben çok ceza yedim, alkolden ilk cezam değil. Kurtarıcı çağırmıyoruz bak” dedi. Ceza kesilip ehliyetine de el konulan genç sürücü öfkesini ise basın mensuplarından çıkartarak birde “Polisten de şikayetçi oluyorum” dedi.

Kampüsteki ‘gece kulübü’ kapatıldı: Eski yönetim görmezden geliyordu

Haberler Oca 10, 2023 No Comments

Boğaziçi Üniversitesi, kampüste gece kulübü gibi faaliyet gösteren işletmenin sözleşmesini uzatmadı. 8 bin 80 m2’lik alan akademisyen ve öğrencilerin kullanımına tahsis edildi. Eski yönetimin Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği’ne (BÜMED) sembolik bir kirayla tahsis ettiği tesis, alkollü partilerin yapıldığı mekana dönüşmüştü